Dieta pudełkowa jako wsparcie w procesie odchudzania

Dieta pudełkowa jako wsparcie w procesie odchudzania

Pozbycie się nadprogramowych kilogramów jest procesem długotrwałym i złożonym. Kluczem do sukcesu jest optymalna dieta, jednak często pacjenci gabinetów dietetycznych skarżą się na brak czasu i trudność w przygotowywaniu dań ściśle według wskazówek i spożywanie ich w określonych godzinach. Catering dietetyczny wyklucza ten problem, zapewniając smaczną i doskonale zbilansowaną  dietę w postaci dostarczanych raz dziennie gotowych posiłków.

Dla kogo catering dietetyczny?

To niezwykle ostatnio popularne i zarazem wygodne rozwiązanie przeznaczone jest dla osób, które chcą schudnąć w sposób bezpieczny i zdrowy dla organizmu. Odchudzanie z głową wiąże się ze znajomością zasad funkcjonowania organizmu, przyswojeniem tabeli kalorycznych, poznaniem wartości odżywczych produktów i dostosowaniem diety do konkretnych predyspozycji. Nie każdy ma możliwości, lub czas na to, aby samodzielnie zgłębić temat właściwej dla siebie diety. Często osoby odchudzające się poszukują w internecie „diet-cud”, które zachęcają sloganami o szybkiej utracie wagi. Nie warto dać się nabrać na te puste obietnice, ponieważ takie diety wyrządzają więcej szkody, niż pożytku. Zbyt mała kaloryczność posiłków spowalnia metabolizm, a zgubione kilogramy wrócą z nawiązka wraz z efektem jojo. Catering dietetyczny jest najlepszym rozwiązaniem również dla osób, które borykają się z problemem ułożenia optymalnej diety ze względu na problemy zdrowotne, lub alergie.

Na czym polega dieta pudełkowa?

Kluczem do sukcesu jest dobrze zbilansowana dieta — różnorodna i dostosowana do indywidualnych potrzeb z uwzględnieniem predyspozycji zdrowotnych. Właśnie taki jadłospis zapewnia dieta pudełkowa. To catering dietetyczny z dostawą do domu, czyli posiłki przygotowane są przez firmę cateringową w oparciu o wcześniejsze konsultacje z klientem lub dietetykiem, a następnie są one dowożone w ustalonym terminie pod wskazany adres.

Najczęściej jest to 5 posiłków przygotowanych na cały dzień z dowozem w godzinach porannych. Każdy posiłek zapakowany jest w odrębny box, aby można było zabrać go z sobą do pracy lub w podróż.

Wiąże się to z dużą oszczędnością czasu, ponieważ unikamy wielogodzinnego przyrządzania posiłków, a także zmywania pozostałych po tym naczyń. Wpisując w Google hasło dieta pudełkowa skąd zamówić posiłek znajdziemy masę firm, które zajmują się dostarczaniem zdrowej zbilansowanej diety.

Nieco konkretów — zdrowa dieta, czyli jaka?

Nieco konkretów — zdrowa dieta, czyli jaka?

Osoby odchudzające się często korzystają z aplikacji, które liczą spożyte w posiłkach kalorie. Te bardziej rozbudowane aplikacje wyświetlają również informacje o bilansie witamin, tłuszczy, białek, węglowodanów i mikroelementów zawartych w spożytych posiłkach. Nagle okazuje się, że co prawda ilość kcal jest w normie, jednak sporo przekroczony jest parametr tłuszczów lub węglowodanów, co nie jest korzystne dla zdrowia.

Zdrowa dieta zapewnia odpowiednie proporcje wszystkich składników odżywczych niezbędnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania, co przekłada się nie tylko na efektywne, ale również zdrowe odchudzanie. Dania są zróżnicowane i sporządzone ze składników najwyższej jakości, nie ma tu mowy o monotonii. Pomaga to również w utrzymaniu motywacji — jedząc z przyjemnością, smacznie i bez zmuszania się do produktów, których nie lubimy, z pewnością zakończymy proces odchudzania sukcesem.

Indywidualne predyspozycje zdrowotne i żywieniowe

Dużym problemem w odchudzaniu są się alergie i nietolerancje pokarmowe, zbyt wysoki poziom cholesterolu, lub unikanie w posiłkach pewnej grupy produktów z własnego wyboru. Dietetyk, tworząc dietę dla pacjenta, uwzględnia zawsze indywidualne predyspozycje żywieniowe i zdrowotne. Ułożenie diety poprzedzone jest obszernym wywiadem z pacjentem, co jest gwarantem bezpieczeństwa całego procesu odchudzania. Na podstawie zebranych informacji ustalane są indywidualne zapotrzebowanie kaloryczne, oraz jadłospis, który następnie realizuje firma cateringowa.

Ogromną popularnością cieszy się dieta wegetariańska pozbawiona produktów mięsnych. Obfituje ona w pożywne witaminowe koktajle skomponowane z warzyw i owoców, pełnoziarniste pieczywa i słodkości bogate w wielonasycone tłuszcze, sałatki i obiadowe dania warzywne do spożycia na ciepło. Bazą do ich przygotowania są rośliny strączkowe, owoce i warzywa, oraz nabiał, który jest źródłem białka, zastępując z powodzeniem mięso.

Catering dietetyczny oszczędza czas, motywuje do schudnięcia, a także poprawia samopoczucie poprzez zniwelowanie uczucia głodu. Doskonale zbilansowane i smaczne gotowe posiłki dostarczone pod drzwi dostarczają organizmowi optymalną ilość wszystkich niezbędnych składników odżywczych, oraz mikroelementów i witamin. Catering dietetyczny to odchudzanie z głową i gwarant zdrowej diety.

Leave a Comment